5 گام برای مراقبت از پوست در شب برای داشتن پوستی زیبا و جوان

راز داشتن پوست جوان‌تر در داشتن یک روال عالی مراقبت از پوست در شب است. داشتن یک روال خوب و منظم مراقبتی پوست در شب می‌تواند کاهش چین و چروک، روشن شدن رنگ پوست و حفظ رطوبت پوست و درنتیجه جوانی و درخشندگی پوست را در پی داشته باشد. این امر به ویژه در صورت استفاده از محصولات مناسب و رعایت ترتیب صحیح هنگام استفاده از آن‌ها صادق است.

با خواندن این مقاله 5 مرحله را که بهترین رژیم و روال مراقبت از پوست در شب را تشکیل می‌دهند، خواهید آموخت و خواهید فهمید که چرا استفاده از محصولات با موادی مانند رتینول که یکی از بهترین‌ها برای ترمیم شبانه پوست است در برنامه شبانه شما بسیار مفید و مهم است.

داشتن یک برنامه خوب مراقبت از پوست در شب به معنی تضمین داشتن پوستی خوب و جوان است. به سادگی با دنبال کردن این 5 مرحله مراقبت از پوست در شب درخشندگی و جوانی پوست خود را تضمین کنید.

1. پاک کردن

چه شما بخواهید صورت پر از آرایش خود را پاک کنید و چه بخواهید آن را عاری از هرگونه کثیفی‌ها، روغن‌ها و چربی‌های اضافه و آلودگی هایی که در طول روز روی پوست شما می‌نشیند کنید، پاکسازی یکی از مهم‌ترین قسمت‌های برنامه مراقبت از پوست در شب خواهد بود. اگر به دنبال سریع‌ترین روش برای پاکسازی صورت از آلودگی‌ها هستید می‌توانید از پدهای پارچه‌ای صورت استفاده کنید. اگر می‌خواهید پاکسازی دقیق‌تری انجام دهید از یک پاک کننده روغنی و سپس یک پاک کننده ملایم و کرمی استفاده کنید، البته نکته مهم انتخاب پاک کننده متناسب با پوست است. برای اطلاع از اینکه چه نوع پاک کننده‌ای مناسب پوستتان است مقاله برنامه روتین مراقبت پوستی را مطالعه کنید. این مرحله بسیار مهم است زیرا تمام محصولات مراقبت از پوست که پس از این مرحله استفاده خواهید کرد، روی پوست کاملا تمیز، بهتر و راحت‌تر جذب می‌شوند.

reading - 5 گام برای مراقبت از پوست در شب برای داشتن پوستی زیبا و جوان

همچنین بخوانید درباره:

2. استفاده از تونر

تونر تغذیه کننده پوست صورت است که مکمل مرحله قبل است و به بهتر تمیز شدن پوست  کمک می‌کند تا مواد مهمی را که در مراحل بعد استفاده می‌کنید، بهتر جذب شوند. اگر رتینول را به روال مراقبت از پوست شب خود اضافه می‌کنید، از یک تونر آبرسان برای مرطوب سازی پوست خود استفاده کنید.

3. استفاده از کرم دور چشم

از کرم‌های دور چشم استفاده کنید. کرم‌های دور چشم معمولاً از اکثر مرطوب کننده‌ها سبک‌تر هستند و در ناحیه زیر چشم استفاده می‌شوند. ایده خوبی است که ابتدا سبک‌ترین کرم را در برنامه مراقبت از پوست شبانه خود اضافه کنید. در شب، از یک کرم دور چشم مرطوب کننده استفاده کنید که به ترمیم بافت ظریف پوست اطراف چشم در طول شب کمک کند. وقتی کرم را روی پوست اطراف چشم زدید آن را به آرامی با نوک انگشتان و بصورت ضربه‌ای در ناحیه زیر چشم ماساژ دهید.

4. استفاده از سرم

در برنامه مراقبت از پوست در شب خود از سرم استفاده کنید. سرم‌ها از مواد خاصی با غلظت بیشتر نسبت به تونرها تشکیل شده‌اند. سرم‌ها از موادی مانند اسید هیالورونیک، که پوست را آبرسانی می‌کند، یا مواد مغذی و آنتی اکسیدان‌های مغذی مانند ویتامین C یا E. ساخته می‌شوند. با توجه به نوع پوست خود سرم مناسب خود را پیدا کنید و در این مرحله از آن استفاده کنید. اگر از نوع پوست خود اطلاع ندارید به شما پیشنهاد می‌کنیم مقاله انواع پوست و چگونگی تشخیص هریک از انواع آن را مطالعه کنید.

reading - 5 گام برای مراقبت از پوست در شب برای داشتن پوستی زیبا و جوان

همچنین بخوانید درباره:

5. استفاده از مرطوب کننده

استفاده از مرطوب کننده بخش اساسی در برنامه مراقبت از پوست در شب است. پوست در شب به حالت ترمیم می‌رود، بنابراین استفاده از یک مرطوب کننده خوب که در طول شب مواد مغذی و رطوبت لازم را به پوست برساند نقش مهمی در درخشندگی و حفظ جوانی پوست دارد. رتینول یک ماده فوق العاده برای این امر است، زیرا باعث می شود پوست به طور قابل توجهی صاف و براق باشد، همچنین باعث جلوگیری از ایجاد خطوط و چین و چروک نیز می‌شود و مانع از پیری زودرس می‌شود.

درباره: بهار خدابنده