لیزر

لیزر چیست؟

واژه ليزر (laser) در اصل مخفف Light Amplification by Stimulation Emission of Radiation می‌باشد که به معني تقویت نور توسط تحریک انتشار تابش آن است. نور ليزر در واقع نور همگراي تکرنگ است که به دلیل همين خاصيت همگرايي، توان بسيار بالايي دارد. دستگاه لیزر ابزاری است که نور را به صورت پرتوهای موازی بسیار باریکی که طول موج مشخصی دارند ساطع می‌کنند. ليزرها را بر اساس طول موج آن‌ها تقسيم‌بندي مي‌کنند و هر طول موج هدف خاصي را مورد اصابت قرار ميدهد. اهداف اصلي لیزر در حوزه پوست و زیبایی تاثیر بر روی آب، ملانين و هموگلوبين می‌باشد.

آرتید عکس کاور 1 - لیزر
آرتید عکس کاور - لیزر

دسته‌بندی کاربردهای پزشکی لیزر

لیزرهای پزشکی را بطور کلی می‌توان در 2 گروه برشی و تابشی تقسیم بندی کرد.

  • لیزر برشی: این نوع از لیزرها عمل cutting یا برش را انجام می‌دهند که کاربرد اصلی و قوی آن در صنعت فلزات است اما نوع ظریف و دقیق‌تر آن کاربردهای مختلفی در حوزه پزشکی مانند لیزیک چشم، زیبایی و پوست نیز دارند. مکانیزم آن CO2 می‌باشد. این نوع لیزر در حوزه زیبایی و پوست برای رفع جای جوش و اسکار، جوانسازی و جراحی‌های زیبایی و زنان به کار می‌رود.
  • لیزر تابشی: این نوع از لیزرها به سطح پوست تابانده می‌شوند و مکانیزم کارکرد و اثر این دسته از لیزرها بر روی ملانین یا همان رنگدانه‌های موجود در پوست و مو است. 
کاربردهای لیزر در حوزه پوست و زیبایی

کاربردهای لیزر در حوزه پوست و زیبایی شامل موارد زیر می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر یک از موارد زیر روی آن کلیک کنید.

مجموعه کلینیک‌های دکتر آرتید ارائه دهنده خدمات پوست، مو و زیبایی خدمات مربوط به لیزر در هر یک از موارد فوق را نیز ارائه می‌دهد.

در صورت تمایل برای تعیین وقت مشاوره در این خصوص می‌توانید با کارشناسان و متخصصان کلینیک دکتر آرتید از طریق تلفن و یا وبسایت اقدام نمایید. کارشناسان ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

مجموعه کلینیک‌های دکتر آرتید در دو شعبه اصلی در تهران با جدیدترین و پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها، به روزترین امکانات و کادری مجرب آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان می‌باشد. برای دریافت وقت مشاوره و یا رزرو نوبت بصورت آنلاین اینجا کلیک کنید.