شعبه خیابان فرشته
22227139 - 021
شنبه-5شنبه: 9-21
7 آذر 1400 توسط مدیر سایت 0 دیدگاه

پیوند نانو چربی (تزریق چربی) چیست؟

 • پیوند نانو چربی (تزریق چربی) چیست؟
 • آیا پیوند نانو چربی ایمن است؟
 • پیوند نانو چربی چگونه می‌تواند به بهبود ظاهر افراد کمک کند؟
 • چه کسی کاندیدای مناسبی برای پیوند نانو چربی است؟
 • آماده سازی بیمار برای پیوند نانو چربی
 • پیوند نانو چربی چگونه انجام می‌شود؟
 • دوران نقاهت پیوند نانو چربی چقدر است؟
 • نتایج بعد از پیوند نانو چربی چقدر ماندگار است؟

با افزایش سن، ساختار و خاصیت ارتجاعی پوست ما شروع به ضعیف شدن می‌کند و باعث ظاهر شدن خطوط ریز، چین و چروک، کاهش حجم در صورت و سایر علائم پیری می‌شود. برای بسیاری از بیماران، این علائم ممکن است شروع یک جستجوی طولانی برای گزینه‌های درمانی باشد که می‌تواند به بازگرداندن جوانی و حجم از دست رفته و جوانسازی پوست آن‌ها کمک کند. اگر به دنبال بهبود نواحی ظریف پوست خود با حداقل خطر و دوران نقاهت کوتاه هستید، پیوند نانو چربی یا همان تزریق چربی یکی از روش‌های درمانی خواهد بود که می‌توانید استفاده کنید.

روش‌های تزریق چربی در سال‌های اخیر محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند، به طوری که بیمارانی که ترجیح می‌دهند از چربی خود برای صاف کردن خطوط روی صورت، حجم‌دهی باسن یا سینه استفاده کنند، روز به روز بیشتر و بیشتر می‌شود.

اما نکته جالب این است که تزریق چربی از اواخر دهه 1800 وجود داشته است! در حالی که روزهای اولیه تزریق چربی فقط بر روی روش‌های ترمیمی متمرکز بود و با خطرات زیادی همراه بود، جراحان سال‌ها برای بهبود تکنیک‌ها، ایمنی عمل و ماندگاری نتایج آن تلاش کرده‌اند.

پیوند نانو چربی (تزریق چربی) چیست؟

پیوند چربی نانو یا پیوند میکرو چربی یک روش انتقال چربی است که از یک کانول تزریقی بسیار نازک برای صاف کردن چین و چروک‌ها، بازگرداندن جوانی، بهبود کیفیت پوست صورت و حجم‌دهی استفاده می‌کند.

ابتدا، حجم کمی از چربی از بدن برداشت می‌شود، معمولاً مناطقی که به طور طبیعی کمی چربی اضافی دارند، مانند باسن، ران‌ها یا پایین شکم. سپس چربی جمع آوری شده توسط یک دستگاه سانتریفیوژ پردازش می‌شود تا چربی از مایعات دیگر جدا شود. نتیجه یک ماده با غلظت کم و مایع تصفیه شده از ذرات ریز چربی است.

سپس این مایع با استفاده از یک سوزن بسیار ظریف و توخالی (کانولا) به مناطق مورد نظر تزریق می‌شود. از آنجایی که سوزن بسیار کوچک است و غلظت چربی آن بسیار رقیق است، می‌توان نواحی کوچک را مستقیماً هدف قرار داد تا تغییرات دقیق و نتایج طبیعی به نظر برسد.

آیا پیوند نانو چربی ایمن است؟

زمانی که تزریق چربی توسط یک جراح پلاستیک با تجربه در این حوزه انجام شود، پیوند چربی نانو بسیار ایمن است. در واقع، تزریق چربی در حال تبدیل شدن به یک جایگزین محبوب برای ژل‌ها و  فیلرهای پوستی است، زیرا این درمان 100٪ با بدن افراد سازگار است، که خطر پس زدن مواد تزریق شده یا واکنش آلرژیک را از بین می‌برد.

در هر روشی که شامل تزریق ماده‌ای به زیر پوست می‌شود، خطراتی وجود دارد و پیروی از دستورالعمل‌های مراقبت‌های بعدی که توسط جراح ارائه می‌شود، برای جلوگیری از عفونت در محل تزریق بسیار مهم است.

پیوند نانو چربی چگونه می‌تواند به بهبود ظاهر افراد کمک کند؟

پیوند نانو چربی را مشابه با فیلرها و ژل‌ها می‌توان برای درمان انواع نگرانی‌های مرتبط با افزایش سن، مانند موارد زیر بکار برد:

 • برای داشتن ظاهری جوان‌تر و حجم‌دهی به گونه‌ها
 • صاف کردن و بهبود چین و چروک‌ها
 • سفت‌تر شدن پوست
 • بهبود ظاهر چروک خورده پوست صورت و گردن
 • جوانسازی ظاهر دست‌ها
 • بهبود جای زخم

در واقع، پیوند چربی نانو اغلب می‌تواند نتایج بهتری نسبت به فیلرها و ژل‌ها داشته باشد، و بیماران مزایای بیشتری از جمله بهبود کیفیت کلی پوست و روشن شدن و تغییر رنگ‌ پوست را گزارش کرده‌اند.

reading - پیوند نانو چربی (تزریق چربی) چیست؟

همچنین بخوانید درباره:

چه کسی کاندیدای مناسبی برای پیوند نانو چربی است؟

از آنجایی که پیوند نانو چربی به مقدار کمی چربی نیاز دارد، اکثر بیماران به اندازه کافی چربی برای برداشت دارند، حتی بیماران لاغر طبیعی. در طول مشاوره با دکتر او به دقت به خواسته‌ها و انتظارات مراجعان گوش می‌دهد و مناطق بالقوه برداشت چربی را بررسی می‌کند تا مشخص کند آیا پیوند چربی نانو برای شخص مراجه کننده مناسب است یا خیر.

در غیر این صورت، علاقه‌مندان به این روش باید از سلامت عمومی برخوردار باشند و سیگاری نباشند.

آماده سازی برای تزریق چربی

در طول مشاوره اولیه، پزشک سابقه پزشکی شما را ارزیابی می‌کند و یک معاینه فیزیکی انجام می‌دهد تا تعیین کند که آیا پیوند نانو چربی برای شما یک درمان ایده آل است یا خیر. پزشک ممکن است سایر نواحی صورت را برای ایجاد تعادل و تقارن بررسی و اندازه‌گیری کند. لطفاً در مورد انتظارات خود از درمان و نتایج مطلوب صادق باشید تا بهترین درمان را برای نیازهای خود دریافت کنید.

توصیه می‌شود که قبل از درمان و در طول دوران نقاهت سیگار را ترک کنید، زیرا سیگار کشیدن می‌تواند روند بهبودی را کند کرده و خطر آسیب بافتی را افزایش دهد. همچنین ممکن است لازم باشد از مصرف برخی داروها اجتناب شود، مانند داروهای ضد التهابی که می‌توانند خونریزی را افزایش دهند. در روز عمل، لطفاً ترتیبی دهید که شخصی بعنوان همراه در کنارتان باشد، زیرا بعد از عمل نمی‌توانید رانندگی کنید.

پیوند نانو چربی چگونه انجام می‌شود؟

پیوند نانو چربی معمولاً به صورت سرپایی انجام می‌شود. این روش با استفاده از یک کانولای ظریف برای برداشت چربی از باسن، پایین شکم یا ران آغاز می‌شود. همانطور که از نام آن پیداست، پیوند نانو فقط به مقدار کمی چربی نیاز دارد.

سپس چربی در یک سانتریفیوژ پردازش و تصفیه می‌شود تا چربی به غلظت مایع صاف از ذرات میکرو چربی جدا شود. سپس کنسانتره خالص شده فیلتر شده و با استفاده از یک کانول بسیار ریز به ناحیه مورد نظر تزریق می‌شود. این روش به تزریق‌های دقیق نیاز دارد تا تغییرات دقیق با نتایج طبیعی ایجاد شود.

دوران نقاهت پیوند نانو چربی چقدر است؟

تورم بعد از عمل به نواحی تحت درمان بستگی دارد، اما معمولاً 2 تا 3 هفته ادامه می‌یابد. کبودی و درد متوسط ممکن است رخ دهد، اما باید ظرف چند روز برطرف شود. به بیماران توصیه می‌گردد حداقل به مدت 24 ساعت از دست زدن به نواحی تحت درمان خودداری کنند. با این حال، بیماران باید بتوانند در عرض چند روز به فعالیت‌های عادی خود بازگردند، مگر اینکه پزشک آن‌ها طور دیگری توصیه کند. مشاهده نتایج کامل زمان می‌برد زیرا چربی تزریق شده به زمان نیاز دارد تا جا بیفتد، اما بسیاری از بیماران در چند هفته اول متوجه بهبودی می‌شوند.

نتایج بعد از پیوند نانو چربی چقدر ماندگار است؟

در حالی که طبیعی است که برخی از چربی‌های تزریق شده توسط بدن متابولیزه شوند، مراجعه کنندگانی که تزریق چربی انجام می‌دهند، متوجه بهبودی فوری می‌شوند که می‌تواند سال‌ها ادامه داشته باشد. اگر تزریق چربی چندین بار در فواصل زمانی مشخص انجام شود نتایج ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

reading - پیوند نانو چربی (تزریق چربی) چیست؟

همچنین بخوانید درباره:

درباره: بهار خدابنده
×

پشتیبانی

×