شعبه خیابان فرشته
22227139 - 021
شنبه-5شنبه: 9-21
26 خرداد 1400 توسط مدیر سایت 0 دیدگاه

هر آنچه باید در مورد تزریق بوتاکس برای کاهش تعریق بدانید!

 • بوتاکس چیست؟
 • هایپرهیدروز چیست؟
 • تزریق بوتاکس برای کاهش تعریق چگونه عمل می‌کند؟
 • تزریق بوتاکس برای کاهش تعریق برای چه نواحی‌ای امکان‌پذیر است؟
 • چه انتظاراتی بعد از تزریق بوتاکس برای کاهش تعریق می‌توان داشت؟

اگر شما فردی هستید که بدون وجود گرما یا فعالیت بدنی دائما عرق می‌کنید و از خیسی دائمی و بوی نامطبوع لباس‌های خود به ستوه آمده‌اید احتمالا به هایپرهیدروز مبتلا هستید. اگر هیچ داروی نسخه‌ای برای بهبود این مشکل برای شما موثر واقع نشده است و انواع ضد تعریق‌ها را امتحان کرده‌اید اما همچنان از بوی نامطبوع رنج می‌برید، بوتاکس می‌تواند راه حل موثری برای بهبود این مشکل باشد. تزریق بوتاکس برای تعریق مورد تأیید سازمان غذا و دارو قرار گرفته است.

reading - هر آنچه باید در مورد تزریق بوتاکس برای کاهش تعریق بدانید!

همچنین بخوانید درباره:

بوتاکس چیست؟

تزریق بوتاکس برای درمان بسیاری از مشکلات انجام می‌شود. بوتاکس نوتروکسین ساخته شده از نوعی باکتری است که باعث بوتولیسم (نوعی مسمومیت) می‌شود. اما اصلا نگران نباشید، چرا که اگر بوتاکس توسط پزشک متخصص و به طور مناسب تزریق شود بسیار ایمن خواهد بود.

بوتاکس در ابتدا به عنوان یک درمان برای زیبایی و جوانسازی صورت شروع به کار کرد که با فلج کردن موقت ماهیچه‌ها باعث از بین رفتن و یا کاهش چین و چروک صورت می‌گشت. پزشکان همچنین از بوتاکس برای درمان بیماری‌های عصبی عضلانی مانند میگرن، اسپاسم عضلات و هایپرهیدروز استفاده می‌کنند.

هایپرهیدروز چیست؟

هایپرهیدروز اصطلاح پزشکی برای تعریق زیاد است. تعریق در حالت طبیعی در اثر گرما و یا فعالیت بدنی انجام می‌شود، اما هایپرهیدروز به هرگونه تعریق غیرطبیعی، مانند تعریق در صورت عدم وجود گرما و فعالیت بدنی اشاره دارد. افرادی که بیش از حد و به صورت غیرطبیعی عرق می‌کنند اغلب از خیسی دائم لباس‌های خود و بوی نامطبوع شاکی هستند. ضد تعریق‌های معمولی برای کسانی که به این بیماری مبتلا هستند خوب عمل نمی‌کنند و تاثیر آنچنانی ندارند.

reading - هر آنچه باید در مورد تزریق بوتاکس برای کاهش تعریق بدانید!

همچنین بخوانید درباره:

تزریق بوتاکس برای کاهش تعریق چگونه عمل می‌کند؟

بوتاکس با مسدود کردن اعصاب مربوط به غدد تعریق به کاهش آن کمک می‌کند. به طور معمول، سیستم عصبی با افزایش دمای بدن، غدد عرق را فعال می‌کند و بدین ترتیب به خنک شدن بدن کمک می‌کند. اما در افراد مبتلا به هایپرهیدروز، اعصاب مربوط به غدد عرق بیش از حد فعال هستند. وقتی مستقیماً در ناحیه‌ای از بدن که عرق می‌کند، تزریق بوتاکس انجام شود، اعصاب پرکار غدد عرق اساساً فلج می‌شوند (این فلجی موقتی است). هنگامی که اعصاب غدد عرق در ناحیه‌ای فلج شوند، تعریق صورت نمی‌گیرد. با این حال، بوتاکس فقط از تعریق در ناحیه خاصی که تزریق می‌شود جلوگیری می‌کند.

تزریق بوتاکس برای کاهش تعریق برای چه نواحی‌ای امکان‌پذیر است؟

تزریق بوتاکس برای درمان هایپرهیدروز در نقاط زیر امکان‌پذیر می‌باشد و رواج بیشتری دارد:

 • زیربغل
 • دست‌ها
 • پا

تزریق بوتاکس برای کاهش تعریق در دست‌ها یا پاها کمتر موثر هستند و ماندگاری کمتری دارد. همچنین تزریق بوتاکس در این نواحی نسبت به سایر نقاط دردناک‌تر خواهد بود.

همچنین تزریق بوتاکس برای کاهش تعریق در نقاط دیگری نیز امکان‌پذیر می‌باشد که رواج کمتری دارد، و البته ناگفته نماند که تزریق بوتاکس در این نواحی نیازمند تجربه و مهارت بالای پزشک و شناخت دقیق عضلات و بافت‌های پیچیده می‌باشد. این نواحی عبارتند از:

 • پشت
 • سینه و زیر سینه
 • کشاله ران
 • سر
 • صورت
 • بینی

چه انتظاراتی بعد از تزریق بوتاکس برای کاهش تعریق می‌توان داشت؟

بلافاصله پس از تزریق بوتاکس می‌توانید فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیرید. بین دو تا هفت روز طول می‌کشد تا تعریق در ناحیه تحت درمان کاهش یابد، خشکی کامل ممکن است دو هفته طول بکشد.

اثرات بوتاکس موقتی است، به این معنی که در آینده به تزریقات بیشتری نیاز خواهید داشت. اثر بوتاکس برای کاهش تعریق در زیر بغل، می‌تواند از چهار تا چهارده ماه طول بکشد. نتایج ممکن است برای دست و پاها به مدت طولانی ادامه نداشته باشد و شاید لازم باشد که درمان خود را بعد از گذشت حدود شش ماه دوباره تکرار کنید.

حدود دو هفته پس از درمان، هنگامی که اثرات کامل بوتاکس را مشاهده کردید، باید برای ترمیم دوباره به پزشک مراجعه کنید. در این جلسه پزشک دوباره قسمت‌هایی که بوتاکس در آن اثر نکرده را تزریق انجام می‌دهد.

درباره: بهار خدابنده
×

پشتیبانی

×