شعبه خیابان فرشته
22227139 - 021
شنبه-5شنبه: 9-21
6 شهریور 1400 توسط مدیر سایت 0 دیدگاه

مروری بر مبانی پایه‌ای آموزش تزریق ژل (فیلر) و تکنیک‌های آن

  • تکنیک‌های کلاسیک تزریق ژل (فیلر)
  •  تکنیک تونل زنی
  •  تکنیک نقطه‌ای
  •  تکنیک کشش
  • تکنیک سطح دوگانه

ژل‌های (فیلرهای) صورت یکی از پرطرفدارترین درمان‌های زیبایی غیرتهاجمی موجود در بازار است. در حالی که از کلمه “ژل (فیلر)”به طور معمول به عنوان یک اصطلاح گسترده و همه کاره استفاده می‌شود، اما در واقع طیف گسترده‌ای از انواع ژل‌ها و مارک‌های مختلف وجود دارد، که هریک برای ناحیه و هدفی خاصی استفاده می‌شوند. همچنین بسته به هدف تزریق ژل و ناحیه مورد نظر تکنیک‌های مختلفی برای تزریق ژل وجود دارند. اگر شما علاقه‌مند به ارائه خدمات تزریق ژل و یادگیری این تکنیک‌ها هستید، شرکت در دوره آموزش تزریق ژل فرصت مناسبی برای یادگیری اصولی این تکنیک‌ها خواهد بود. در دوره آموزش تزریق ژل تکنیک‌های مختلف تزریق بسته به اهداف تزریق و ناحیه مورد نظر بیمار به کارورزان آموزش داده خواهد شد. همچنین کارورزان در دوره آموزش تزریق ژل چگونگی استفاده از فیلر ایده آل با استفاده از تکنیک بهینه برای هر هدف درمانی را به طور کامل خواهند آموخت.

ژل‌های صورت می‌توانند بسیاری از مشکلات پوستی و نقص‌های صورت را برطرف کنند و به بیماران کمک کنند که علائم قابل مشاهده افزایش سن را کاهش داده و یا از آن‌ها جلوگیری کنند. در حالی که در گذشته ژل‌ها بیشتر به عنوان یک روش درمانی برای کمک به بهبود ظاهر چین و چروک‌ها و خطوط ریز شناخته می‌شدند، در حال حاضر بیشتر بعنوان یک روش زیبایی شناخته می‌شوند که بیشتر برای حجم‌دهی، فرم‌دهی و کانتورینگ مورد استفاده قرار می‌گیرند.

باتوجه به اهداف تزریق ژل، ناحیه مورد نظر و ترجیح پزشک، نه تنها می‌توان محصولات و برندهای متفاوتی از ژل‌ها را برای تزریق انتخاب نمود، بلکه متناسب با آن از تکنیک‌های تزریق خاصی نیز استفاده می‌شود. اطلاع از این تکنیک‌ها قبل از دریافت درمان، می تواند برای افراد مفید باشد. همچنین داشتن اطلاعات پیش زمینه‌ای از تکنیک‌های تزریق ژل می‌تواند به افرادی که قصد شرکت در دوره آموزش تزریق ژل شرکت کنند کمک کند که با آمادگی بیشتر در دوره آموزش تزریق ژل شرکت کنند.

reading - مروری بر مبانی پایه‌ای آموزش تزریق ژل (فیلر) و تکنیک‌های آن

همچنین بخوانید درباره:

تکنیک‌های کلاسیک تزریق ژل (فیلر)

تکنیک‌های کلاسیک تزریق ژل که در زیر ذکر شده است برخی از پرکاربردترین تکنیک‌های تزریق ژل صورت هستند.

در حالی که تکنیک مورد استفاده برای تزریق ژل بسته به ناحیه تزریق و هدف تزریق توسط متخصص مورد استفاده قرار می‌گیرند و ممکن است به روش‌های متفاوتی از تزریق نیاز باشد، در بیشتر موارد ژل صورت با استفاده از ترکیبی از تکنیک‌های تونل زنی، نقطه‌‌ای، کششی، یا سطح دوگانه تزریق می‌گردد.

تکنیک تونل زنی

تکنیک تونل زنی روش تزریق ترجیحی انتخاب شده توسط اکثر متخصصان و پزشکان برای رفع چین و چروک مستقیم و خطوط ریز است. این تکنیک تزریق تقریبا همه کاره، برای درمان چین و چروک سطحی پوست، خطوط عمیق و همچنین پر کردن نقاطی که حجم خود را از دست داده‌اند مناسب است. به طور کلی تکنیک تونل زنی امن‌ترین و طبیعی‌ترین تکنیک تزریق ژل در نظر گرفته می‌شود. در تزریق ژل با این تکنیک نکته کلیدی زاویه‌ای است که سوزن یا کانول با آن وارد پوست می‌شود. در این تکنیک برای بهترین نتیجه، سوزن یا کانول با زاویه مورب، 30 تا 45 درجه، در داخل پوست قرار می‌گیرد.

در این تکنیک هیچ ماده پرکننده‌ای در حین ورود سوزن یا کانول یا در نقطه انتهایی آن تزریق نمی‌شود، بلکه ژل یا همان فیلر در طول روند خروج سوزن از پوست و درآوردن آن از پوست انجام می‌گیرد که با عنوان “retro-trace” یا “retrograde” نیز شناخته می‌شود. تزریق ژل با این روش موثرتر و ایمن‌تر از سایر تکنیک‌هاست، زیرا اطمینان حاصل می‌کند که ژل به طور ایمن و یکنواخت در قسمت مورد نظر از صورت و به طرز صحیح تزریق می‌گردد.

تکنیک نقطه‌ای

تکنیک نقطه‌ای که به عنوان “قطره‌ای”، “سریال” یا “چند سوراخی” نیز شناخته می‌شود، شامل تزریق نقطه‌ای و قطره‌ای ژل به عمق بیشتر است. در این تکنیک تزریق ژل به لایه‌های عمیق‌تری از پوست بیرونی، که به آن “درم عمیق”، ناحیه “زیر جلدی”، یا زیر پوست نیز گفته می‌شود، صورت می‌گیرد. در تکنیک نقطه‌ای به جای تزریق یکباره تمام ژل، تزریقات نقطه‌ای ریز متعدد در مجاورت یکدیگر انجام می‌شود. با موقعیت‌یابی، چندین تزریق در نقطه‌های نزدیک به هم انجام می‌شود، و قطر‌ه‌های ژل تزریق شده برای از بین بردن چین و چروک به هم می‌پیوندند و باعث می‌شوند خطوط چین و چروک کمتر نمایان گردند.

در حالی که از تکنیک نقطه‌ای می‌توان برای رفع چین و چروک‌ها و خطوط ریز استفاده کرد، هنگام تلاش برای بهبود کیفیت کلی و هیدراتاسیون پوست یا هنگام پر کردن یک منطقه بزرگ و توخالی در یک سطح عمیق، موثرتر است. ایراد تکنیک نقطه‌ای این است که این پتانسیل را دارد که کمتر طبیعی به نظر برسد و بیشتر مستعد عوارض است. به این دلایل، تکنیک نقطه‌ای معمولاً فقط توسط متخصصان با مهارت بسیار بالا و تنها در شرایط خاص استفاده می‌شود.

reading - مروری بر مبانی پایه‌ای آموزش تزریق ژل (فیلر) و تکنیک‌های آن

همچنین بخوانید درباره:

تکنیک کشش

در تکنیک کشش، قبل از تزریق فیلر، پوست اطراف چین و چروک مورد نظر تحت فشار قرار می‌گیرد تا ناحیه درمان جدا شود. این ترکیب کشش و اعمال فشار باعث می‌شود که محل قرارگیری سوزن و زاویه‌دهی آسان‌تر و دقیق‌تر شود، و امکان تجسم بهتر از طریق پوست را فراهم می‌کند. همه این‌ها می‌تواند به اطمینان از قرارگیری فیلر در محل دقیق مورد نظر برای درمان کمک کند.

به دلایل واضح، تکنیک کشش بیشتر در مناطقی استفاده می‌شود که دارای پوست اضافی یا سستی هستند، مانند رفع چین و چروک‌های سطحی اطراف دهان و اطراف چشم.

تکنیک سطح دوگانه

تکنیک سطح دوگانه هنگامی است که فیلر صورت در دو سطح مختلف پوست تزریق می‌شود. یک سطح پوست در یک منطقه واحد به طور معمول، یکی از این مناطق درم یا لایه میانی پوست است. لایه دیگر لایه عمقی پوست یا همان زیر جلدی است. در برخی موارد در هر سطح از فیلر متفاوتی استفاده می‌گردد. در تزریق سطحی، از فیلر سبک‌تر و در تزریق عمیق‌تر از فیلر سنگین‌تر استفاده می شود.

reading - مروری بر مبانی پایه‌ای آموزش تزریق ژل (فیلر) و تکنیک‌های آن

همچنین بخوانید درباره:

درباره: بهار خدابنده